• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dinarunalyilmzkoleji
  • https://twitter.com/unalyilmazkolej

19.Ş.P.U.Ç Müdürü Mehmet Öztürk

Sivil Toplum Örgütlerine Çok İş Düşüyor
Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Öztürk’ün katıldığı kariyer yıldız günlerinde öğrencilere eğitim alanında ve sivil toplum örgütlerinin içerikleri hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler ise dilediği soruları sorup yanıtlarını aramaya çalıştığı programa, Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği Üyeleri, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Dinar TSO Meclis Başkanı Ahmet Acar, Oktay Sayın, Mehmet Karataş ve Ömer Tombuloğlu katıldı.

Kendisini, hayatını, öğrencilik yıllarını tanıtarak konuşmasına başlayan Mehmet Öztürk, sivil toplum kavramının ne zaman ortaya çıktığını, anlamının ne olduğunu ve günümüzdeki sivil toplum örgütlerinin çalışma şekillerini anlattı.

“Sivil toplum, devlet kurumlarının dışında kendini yönlendirebilen, hak ve özgürlüklerini savunabilen özgür ve özerk vatandaşlardan oluşan topluluklardır. Demokrasinin gelişmesiyle bir takım kesimler kendi hak ve çıkarlarını korumak amacıyla örgütlenmeleri sonucu ortaya çıkmıştır. Sivil toplum bir nevi toplumun kendi kendini yönlendirmesidir. Dernekler ve sendikalar sivil topluma örnektir” diyen Mehmet Öztürk üyesi olduğu Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneğinin (DEGDER) yapısını anlattı. Amaçlarının eğitim ve öğretimi desteklemek, ihtiyacı olan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve üniversitede okuyan öğrencilere burs imkanları sağlamak olduğunu belirten Öztürk, “İlçemizde eğitim ve öğretimin kalitesinin artması adına gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Sizler bizlerin geleceğisiniz. Bu nedenle sizler için ne yapsak azdır” dedi.

Mehmet Öztürk’ün konuşmasından sonra ise Özel Kolej öğrencileri merak ettikleri ve sormak istedikleri soruları sordular.