• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dinarunalyilmzkoleji
  • https://twitter.com/unalyilmazkolej

Kendi Binamızı YapacağızEğitimin Geleceği İçin Çok Faydalı Bir Toplantı Yapıldı

Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde okul yönetimi ile Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği Üyeleri bir araya gelerek eğitim toplantısı düzenlediler.

Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği (DEGDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tombuloğlu ve diğer üyelerin katıldığı toplantıda, eğitime dair bazı konular masaya yatırıldı.

42 yıldır eğitim sektöründe hizmet veren Özel Kolej Müdürü Ünal Yılmaz toplantıda bir açılış konuşması gerçekleştirerek okulda gerçekleşen eğitim-öğretim faaliyetlerini tanıtıcı bir dille anlattı. Aile okulundan, konsey başkanı seçimlerine kadar okulda gerçekleşen faaliyetleri anlatan Ünal Yılmaz şunları söyledi, “Biz Dinar’a ilk geldiğimizde Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği üyeleri bizlere çok yardımcı oldu. DEGDER Dinar’da çok büyük işler yaptığını ve birçok öğrenciye burs verdiğini öğrendik. Afyon’un diğer ilçeleri dâhil Dinar gibi eğitim camiası olarak çok iyi örgütlenmiş başka bir ilçenin olmadığını anladık” dedi.

Ünal Yılmaz Ezber Bozmaya Geldik

Özel Dinar Ünal Yılmaz Koleji Müdürü DEGDER Toplantısında yaptığı konuşmasında ilçeye ezber bozmaya geldiklerini, 3. Yıllarında 13 öğretmen kadrosu ile daha da güçlendiklerini belirtti. Okulda sosyal etkinliklerin tüm hızıyla devam ettiğini de kaydeden Yılmaz, “Dinar’da en büyük farklılık yarattığımız konu her dönemde düzenlediğimiz kamplarımızdı. Kamp ortamında her çocuk doğa ile iç içe nasıl yaşayacağını öğrendi. Yemeklerini kendileri yaptı, bulaşıklarını yine kendileri yıkadı. Yani öğrenci kamplarında öğrencilerimiz çok büyük özgüven kazandılar” şeklinde konuştu.

Aile Okulunda 10. Yıl

Aile okulunda 7 yılı Afonkarahisar’da olmak üzere 10. Yılında olan Ünal Yılmaz, özel kolejde aile okulunun 4 Kasım 2017’de başlayacağını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti, “Aileyi eğitimin içerisine koymazsanız hiçbir zaman başarıya ulaşamazsınız. Bu yıl aile okulumuzun açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’yı davet edeceğiz. Çünkü aile okuluna çok önem veriyoruz. Her yıl 6 hafta eğitim olmak üzere aile okulumuzu devam ettireceğiz” dedi.

Kendi Binamızı Yapacağız

Devletin verdiği yer ve kredi desteği ile Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinin kendi binasına kavuşacağını da vurgulayan Ünal Yılmaz, çalışmaların devam ettiğini, arsa tahsisinin tamamlanmasının ardından çalışmaların daha da hızlanacağını ve 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına okulu yetiştirmek için bütün çabayı göstereceklerini kaydetti.

DEGDER Başkanı Tombuloğlu: Çalışmalarımız Devam Ediyor

Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejindeki toplantıya katılan Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Ömer Tombuloğlu dernekte çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini, bütün arkadaşların gönüllü bir şekilde eğitim ve öğretime hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Başkan Acar: Her Zaman Yanınızdayız

Özel okulda düzenlenen toplantıya eğitim gönüllüsü ve DEGDER Üyesi olarak katılan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, eğitim ve öğretim için elini taşın altına koymuş herkese sonuna kadar destek vereceklerini, Dinar’a özel okul açarak eğitimde ufuk açan Ünal Yılmaz’ı da tebrik ettiğini söyledi.

Toplantıya eğitim gönüllüsü olarak katılan Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Meclis Başkanı Ahmet Acar, Şehit Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Öztürk ve Diş Hekimi Ogün Sezen ilçede eğitim ve öğretimde neler yapılabilir, eğitim için birlik olup eğitimin çitasının yükseltilmesi adına ne gerekiyorsa yapılması için kendi fikir ve görüşlerini ortaya koydular.

Konuşmaların ardından birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşen toplantı faydalı bir şekilde sona erdi.