• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dinarunalyilmzkoleji
  • https://twitter.com/unalyilmazkolej

İlçe Milli Eğitim Müd.Ziyaret
KOLEJE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİNDEN ZİYARET

Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Kolejine Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal, Çay İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ali Serin, Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Tuğra ziyaret etti. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan misafirler öğrencilerden Rüveyda Konça tarafından çiçek takdim edildi.  Haftaiçi gerçekleşen ziyarette Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal, Okul Müdürü Ünal Yılmaz’ı yıllardır tanıdığını hep farklılıklar üretmek için uğraştığını burada da farklılıklarla tek Dinar’da değil diğer ilçelerde bile takip edildiğini söyledi.

AİLE OKULU

Misafirlerini bilgilendiren Kolej Müdürü Ünal Yılmaz iki yıldır “Aile Okulu” açtıklarını, Anne ve babaları bilinçlendirildiğini; bilinçlenen anne babalarını çocuklarının eğitiminde büyük katkı sağladığını anlattı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın’ın da Aile Okuluna önem verdiğini bütün işini gücünü bırakıp tatil gününde Afyonkarahisar’dan kalkıp Dinar’a diploma törenine gelmesi bunun bir göstergesidir.” Dedi.

OKUL KONSEYİ

Değişik çalışmalar hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ünal Yılmaz okulda iki yıldır uyguladıkları Okul Konseyihakkında da bilgi verdi: “Okulumuzda kurulan Okul Konseyi çok özel ve çok güzel bir Çalışma. Burada birkaç amaç hedefledik. İnanılmaz bir faydasını gördük. Çocuklar hem okulun yönetiminde söz sahibi  hem de kendi kendilerini idare edebilmeği öğreniyor. İşte okulun en önemli eğitim olgusudur. Bu proje olgunlaşınca Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine sunulacaktır.” Dedi

KAMP VE GECE ETÜTLERİ

TEOG’a hazırlanan öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu artırabilmek için velilerimiz tarafından düzenlenen Sandıklı Hüdai Kaplıcalarının Eğitim kampından çok verim aldık. Öğrencilerin bilinç düzeyleri yükseldi. Kalan zamanı daha verimli kullanmaları için okulumuzda gece etütü koyduk. Öğretmenler kontrolünde öğrencilerimiz bağımsız ders yapabilme alışkanlığı edindiler Severek katıldılar.

AİLELERİMİZ HER ZAMAN DESTEK VERDİ

Koleje ziyaret eden Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal, Çay İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ali Serin, Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Tuğra’ya bütüm çalışmalarımızda bizi özveri ile destek veren velilerinin olduklarını çocuklarının başarısı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan  velilerimize de teşekkür ederim.” dedi.

GELECEK PLANLARIMIZ

Okula ziyarete gelen müdürlere gelecekle ilgili planlarını anlatan Ünal Yılmaz:” Öğretmen kadromuzu güçlendireceğiz. Planlarımızı şimdiden hazırladık. 7.sınıfları TEOG hazırlanmasına 22 Şubat itibariyle başladık. Yaz tatilinde de hem eğleneceğiz hem de konularımızı tekrar edeceğiz.” Dedi

MÜDÜRLERE TEŞEKKÜR

Koleji ziyaret eden Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal, Çay İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ali Serin, Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Tuğra’ya ilgilerinden dolayı teşekkür eden Ünal Yılmaz İlçe müdürlerinin Eğitim Gemisinin kaptanı olduklarını her gün değişen ve gelişen öğretim tekniklerini sahaya uygulamalarında sıkıntıların olabileceğini ama sizin özverili çalışmalarınız daima ışık tutacaktır dedi Ve onlara Koleje ilgilerinden dolayı teşekkür etti.