• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dinarunalyilmzkoleji
  • https://twitter.com/unalyilmazkolej

MÜFTÜMÜZ KOLEJİMİZDEYDİ....

26.sını düzenlediğimiz Kariyer günlerinin bu hatfaki konuğu Dinar İlçe Müftüsü ŞAHİN YAŞAR Kolejimizde idi...

Babasının onun için yaptığı tahta çanta ve annesinin yufkadan dürümleriyle okula gittiğini anlatan Dinar Müftüsü Şahin Yaşar, öğrencilere yaptığı sunumun devamında şunları söyledi...

Ben Yozgatlı bir ailenin çocuğu olarak Yozgat’ta dünyaya geldim. Ailemin geçim kaynağı çiftçilikti, ben de babama ve anneme çiftçilik işlerinde yardımlarda bulunurdum” dedi.
İstanbul’a Okumaya Gitti
İlçe Müftüsü Yaşar, ailesinin sıkı bir baskısı üzerine İstanbul’da bulunan ablasının yanına okumaya gittiğini, aslında öğretmen olmak hayaliyle yaşadığını, fakat sonradan Müftü olmayı tercih ettiğini belirtti. Ablası sayesinde İstanbul’da tutunabildiğini de kaydeden Yaşar, Aslında öğretmenliği seçmek istemiştim. Ancak babam din görevlisi olmamı istedi” dedi.
Amele Pazarına Çok Gittim.

Öğrencilik yıllarında bir taraftan okumaya çalışan, diğer bir taraftanda ailesinin maddi durumunun zayıf olması nedeniyle amele pazarına gitmek zorunda kalan Şahin Yaşar, o dönem kendisinin zayıf olması nedeniyle amele pazarında yarım gün çalıştırıldığını belirtti. Ankara’da Müftülük sınavına giren Yaşar ilk defa 1988’de vaiz olarak göreve başladığını ifade etti.

Türkiye’de 90 Bin Cami Var

Dinar Müftüsü Şahin Yaşar ülke genelinde 90 bin cami 140 bin adet de diyanet çalışanı olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “1920 yılında Atatürk tarafından kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı bu gün bünyesinde barındırdığı personellerle vatandaşlşarımıza en iyi şekilde din hizmetlerini vermektedir. “ dedi.


 
 


476 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın